Pewnie wielu z Was zastanawia się czemu akurat Koreański rytuał pielęgnacyjny zyskuje tak ogromną popularność na całym świecie.

Sama na początku mojej przyjaźni z Koreńską pielęgnacją skóry zastanawiałam się nad jej fenomenem.  Dlaczego tak wiele produktów pochodzących z Korei rewolucjonizuje rynek kosmetyczny?

Poniżej chciałabym przedstawić Ci kilka z powodów:

SKŁAD

Przez lata poszukiwań odpowiednich dla mojej skóry produktów kosmetycznych analizowanie składów stało się moją wielką pasją. Dlatego nim zdecydowałam się na zakupienie mojego pierwszego produktu kosmetycznego pochodzącego z Korei, moim pierwszym krokiem było sprawdzenie ich składów, i wiecie co? To właśnie one sprawiły, że im całkowicie zaufałam. Koreanki są bardzo wymagającymi i świadomymi konsumentami. Koreańskie firmy kosmetyczne, muszą ciągle się rozwijać, aby sprostać wysoko postawionej poprzeczce, co widać po składach produktów.

PRZYSTĘPNE CENY

Co mnie jeszcze urzekło w kosmetykach z Korei? Przystępne ceny, przyzwyczajona do rynku europejskiego wiedziałam, że dobre kosmetyki muszą trochę kosztować. Nic bardziej mylnego, w Korei dobre kosmetyki o świetnych recepturach mają przystępne ceny.

 

[2]

RELAKSUJĄCY RYTUAŁ

Początkowo cały proces wydawał mi się bardzo czasochłonny, lecz po chwili zrozumiałam, że pomimo wielu kroków przy sprawnym zorganizowaniu czasu cały rytuał nie zajmie więcej niż 5 minut, a efekty przerosły moje oczekiwania. Muszę Cię jednak uprzedzić, że koreański rytuał pielęgnacyjny jest bardzo uzależniający;) To chwila tylko dla Ciebie, którą bardzo szybko pokochasz. Ten rytuał pielęgnacyjny będzie idealnym zakończeniem dnia, chwilą relaksu tylko dla Ciebie.

INNOWACJA, PRACE BADAWCZO-ROZWOJOWE

Wymagajacy rynek konsumencki w Korei wywiera ogromny nacisk na rozwój prac badawczo-rozwojowych, Koreanki oczekują wysokiej jakości skutecznych produktów w przystępnych cenach. Rezultatem jest imponująca ilość skutecznych produktów o innowacyjnych składach.

*Sfermentowane substancje wykorzystywane w koreańskich produktach kosmetycznych to jeden z absolutych hitów innowacji na rynku kosmetycznym, ale o tym już wkrótce osobny post!                                                                                                  

SILNIE DZIAŁAJĄCE SKŁADNIKI

Koreańscy producenci kosmetyków nastawieni są na tworzenie wysokiej jakości produktów zawierających silnie działające produkty. Silne lecz nie podrażniające wrażliwej skóry. W pielęgnacji skóry nie chodzi o natychmiastowy efekt lecz o długoterminową skuteczność.

ESTETYKA PRODUKTU

Wyglądu tych produktów nie da się po prostu nie lubić. Można znaleźć coś dla każdego od słodkich kolorowych opakowań po eleganckie. Koreańscy producenci wychodzą z założenia, że produkt, który wywoła na Twojej twarzy uśmiech jeszcze przed użyciem działa dużo skuteczniej.

Korea jest kolebką pielęgnacji skóry, to kraj w którym pielęgnacja to nie tylko produkty kosmetyczne, ale cały rytuał , sposób myślenia wpływający na całe Twoje życie od jedzenia, po sposób spędzania wolnego czasu.

Powyższe powody sprawiły, że stałam się ogromną zwolenniczką tego rytuału piękna, dzięki nim moja skóra wygląda lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

[1]- Photo by Style Store

[2]- Photo by Jernej Graj

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz